سنگ تراورتن کرم ابرکوه تیشه ای سفید

امروزه برای تزئین نمای خارجی از سنگ تراورتن استفاده می کنند که مدل و رنگهای متنوعی همچون کرم، ابرکوه، تیشه ای، سفید و غیره دارد.این مدل سنگها طرح و زیبایی خاصی دارد و علاوه بر زیبایی از استحکام بسیار بالایی برخوردارند.

در برخی از سازه ها علاوه بر نمای بیرون، برای طراحی نمای داخلی نیز ممکن است که از سنگ الماس استفاده شود.این سنگها عایق خوبی در برابر صدا و حرارت می باشند.

سنگ تراورتن کرم ابرکوه تیشه ای سفید

سنگ تراورتن ابرکوه

یک نوع از مقاوم ترین و مستحکم ترین سنگ های نما، سنگ تراورتن ابرکوه می باشد که مدل های بسیار مختلفی دارند و هر کدام برای استفاده های خاصی به تولید می رسند.

برخی از مدل های این نوع سنگ برای موارد متعددی همچون، طراحی نمای بیرونی ساختمان، نمای داخلی ساختمان، دیوارهای داخلی ساختمان و غیره به کار می روند.این سنگها در اندازه های مختلفی تولید می شوند، اما با استفاده از دستگاه های برش سنگ می توان آنها را به اندازه های کاربردی و دلخواه تبدیل کرد.

سنگ تراورتن کرم ابرکوه

یکی از پر فروش ترین محصولات سنگ ابرکوه، سنگ تراورتن کرم است که رنگ آن اخیرا مد شده و بیشتر سازندگان و طراحان بنا از این سنگ برای طراحی نمای ساختمان استفاده می کنند.رنگ کرم آرامش دهنده و چشم نواز است و نمایی که در آن از سنگ های کرم استفاده شده، نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

سنگ تراورتن تیشه ای سفید

سنگها انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می توان به سنگ تراورتن اشاره کرد، بیشترین استفاده از سنگ تراورتن تیشه ای سفید، برای سنگ فرش حیاط، پیاده رو، پارکینگ، آب نما، نمای بیرونی ساختمان و غیره می باشد.

این سنگها در کارخانه به صورت دستی و ماشینی تولید می شوند و از دوام و استحکام بالایی برخوردار می باشند.این سنگها با قیمت های مناسبی در بازار عرضه می شود که با توجه به کاربردهای آن، معمولا در ابعاد کوچک تولید می شود.

سنگ تراورتن تیشه ای سفید

سنگ پلاک تراورتن

یکی از سنگهایی که برای طراحی نمای بیرونی استفاده می شود، سنگ پلاک تراورتن است.این سنگ منافذ و روزنه های زیادی دارد و به راحتی توسط مصالح ساختمانی مناسب به دیوار می چسبد.

به نوعی حکم پوشش مصالح دیوار را دارد و از وزن و چگالی بسیار کمی برخوردار است.سطح رویه آن بسیار درخشان و شفاف می باشد که به راحتی قابلیت نظافت و تمیز شدن را دارد.

خط تولید سنگ تراورتن مصنوعی

امروزه معماران استفاده های فراوانی از سنگ تراورتن مصنوعی دارند، زیرا کیفیت و دوام این سنگها با نمونه های طبیعی آن برابری می کند و از قیمت ارزان تری برخوردار است.

به دلیل تقاضای زیاد، خط تولید این محصول با سرعت بیشتری مشغول به فعالیت شده تا نیاز بازار را بتواند تامین کند.همچنین وجود رگه های متنوع بر روی سنگ و متغیر بودن آنها باعث شده تا به جذابیت سنگ افزوده شود و مورد پسند افراد باشد.

خط تولید سنگ تراورتن

امروزه با افزایش میزان ساخت و سازهای ساختمانی و نیاز روز افزون به انواع مصالح،خط تولید سنگ تراورتن محصولات انبوهی را تولید و روانه بازار می کند.اکثر مراکز تولید سنگ تراورتن با حجم زیادی از سفارشات سنگ به صورت عمده روبرو هستند.

سنگ الماس خام در اندازه های مختلف وبا ضخامت های گوناگونی تولید می شوند و در مراکز فروش به قطعات کوچکتر و دلخواه برش داده می شوند.

خط تولید سنگ تراورتن

سنگ تراورتن دیوار

معمولا سنگهای تراورتن که برای دیوار استفاده می شوند، وزن و ضخامت کمی دارند به دلیل اینکه چسبندگی بالایی داشته باشند و با مصالح ساختمانی به راحتی بر روی دیوار نصب شوند.از طرفی ابعاد آنها بسیار بزرگ است و معمولا به صورت یک تکه بر روی دیوار قرار می گیرند که نمای بسیار جذاب و خیره کننده ای به خود می گیرند.

سنگ تراورتن رامشه

جالب است بدانید که برای استفاده از سنگ تراورتن رامشه در نمای بیرونی ساختمان باید به ضخامتها و ابعاد مختلفی که دارد توجه کرد.این سنگ همچنین برای حاشیه پایینی دیوار حیاط، پارکینگ، سالن، راهرو، راه پله وغیره به کار برده می شود.

نمونه های ضخیم  این سنگ از استحکام بالایی برخوردار است ضمن اینکه وزن بسیار بالایی دارند و معمولا به سختی نصب می شود.البته امروزه روش های بسیار مفیدی برای نصب انواع سنگ توسط متخصصان این حرفه ارائه شده است.

سنگ تراورتن طرح چوب

برخی از سنگها مانند تراورتن دارای طرح های مختلفی هستند که طرح چوب نیز یکی از آنهاست که ممکن است در اندازه های بزرگ یا کوچک تولید شده باشند.

این سنگها معمولا برای طراحی نمای داخلی به کار می روند و جلوه بسیار زیبا و گرمی به فضای درونی ساختمان می دهند.ابعاد بزرگ آن برای دیوارهای پذیرایی معمولا مناسب می باشد و ابعاد کوچک و طویل آن معمولا برای حاشیه دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ تراورتن طرح چوب

تفاوت سنگ ترامیت و تراورتن

در این بخش می خواهیم به مهم ترین تفاوت های سنگ ترامیت و تراورتن اشاره کنیم.یکی از بارز ترین تفاوت های سنگ ترامیت با سنگ تراورتن، قابلیت جذب آب آن می باشد که سنگ های ترامیت در مقابل سنگ های تراورتن قدرت جذب آب بیشتری دارند.

یکی دیگر از تفاوتها، استحکام و دوام ضعیف تر سنگ ترامیت در مقابل سنگ تراورتن است.تفاوت دیگر تنوع رنگ بالای سنگ های تراورتن است، در حالی که سنگ های ترامیت این تنوع رنگ را ندارند.همچنین قیمت سنگ های ترامیت در برابر سنگ های تراورتن ارزان تر می باشد.

سنگ تراورتن بادبر

شاید دیوار باغها را دیده باشید که با استفاده از سنگ تراورتن بادبر نما کاری شده اند. همانطور که از ظاهر این سنگ پیدا می باشد، بیشتر مناسب اجرا در نماهای بیرونی مثل دیوار حیاط، باغ، ویلا و دیوار بیرونی منزل می باشد.

جنس این سنگ قدرت جذب آب را دارد اما از استحکام و دوام بالایی نیز برخوردار است.مدل های رنگی آن بسیار زیبا و همه پسند است.

سنگ تراورتن پرطاووسی

بیشترین کاربرد سنگها برای طراحی نمای داخلی دیوارها می باشد که بیشتر از سنگ تراورتن پر طاووسی برای این کار استفاده می کنند.اما چند وقتی است که از آن برای طراحی و نصب پله نیز استفاده می شود و راه پله بسیار جلوه زیبایی به خود می گیرد.این نوع سنگ که برای پله به کار می رود ضخامت خوبی دارد و از دوام و استحکام مناسبی برخوردار است.

سنگ تراورتن پازلی

یکی از متنوع ترین مدل های نما، متعلق به سنگ تراورتن پازلی است که برای طراحی نمای داخلی و بیرونی ساختمانها به کار می رود.این نما بسیار شیک و زیبا می باشد و جز نماهای فانتزی محسوب می شود که امروزه مورد پسند افراد زیادی قرار می گیرد.امروزه اغلب رستورانها و کافی شاپها از این مدل نما برای طراحی داخلی فضای خود استفاده می کنند.

سنگ تراورتن پازلی

سنگ تراورتن تنه درختی

یکی از انواع سنگ های طرح چوب، سنگ تراورتن تنه درختی است که بر روی آن، نقش و نگار تنه درخت دیده می شود.این نقش و نگارها توسط رگه های سنگ به وجود آمده است که ممکن است طبیعی باشد و یا در کارخانه با فراوریهای مختلف به ای صورت در بیایند.

سنگ تراورتن جوشقان

اگر می خواهید نمایی که طراحی کردید، دارای استقامت و استحکام بالایی باشد از سنگ تراورتن جوشقان استفاده کنید.این سنگها بسیار محکم و با دوام می باشند که علاوه بر آن دارای زیبایی های خاصی می باشند.از این مدل سنگ برای طراحی نماهای مختلفی استفاده می شود و برای نماهای فانتزی پله بسیار پر کاربرد می باشد.

سنگ تراورتن چرمی سفید

بیشترین پوشش های کف ساختمان سنگ تراورتن چرمی سفید است که علاوه بر آن برای نمای دیوار داخلی به ویژه سرویس بهداشتی نیز استفاده می شود.این سنگ عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت و حرارت می باشد و از این برای چنین کارهایی انتخاب شده است.برخی از مدلهای آن صاف و شفاف می باشند و برخی از مدل های آن روزنه دار و نا صاف هستند.

سنگ تراورتن چرمی

همانطور که در اکثر ساختمانها سنگ تراورتن چرمی را دیده اید، از متنوع ترین سنگ های موجود در بازار می باشد.رنگ های مختلف آن بسیار مورد پسند افراد قرار گرفته و رنگ های کرم و قهوه ای آن بسیار به چرم واقعی نزدیک است، به طوری که چنین سنگهایی روکش چرمی به نظر می رسند.

سنگ تراورتن چرمی

سنگ تراورتن رامشه قیمت

از آنجایی که سنگ تراورتن رامشه مورد استقبال معماران و طراحان نمای ساختمان قرار گرفته و تقاضا برای خرید آن زیاد شده است، لذا با قیمت های بسیار مناسبی در بازار عرضه می شود.مراکز توزیع و فروش انواع سنگ ساختمانی، تمامی سنگها را در اندازه های مورد نظر مشتریان به آنها ارائه می دهد.

سنگ تراورتن کرم رامشه

با استفاده فراوان از سنگ های تراورتن رامشه در طراحی های نمای بیرونی و داخلی ساختمان، رنگ کرم آن بسیار مورد پسند افراد قرار گرفته و از میزان فروش بیشتری نسبت به سایر رنگها برخوردار بوده است.

طراحی نما با سنگهای کرمی بسیار چشم نواز و زیبا می باشد، ضمن اینکه قابلیت ست کردن با دیگر وسائل به راحتی امکان پذیر می باشد.

سنگ تراورتن پرهام

یکی از زیبا ترین سنگها که بیشتر برای طراحی و تزئین نمای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد، سنگ تراورتن پرهام است که فروش بالایی دارد.این سنگ برای نمای حاشیه حیاط، فضای بیرون ساختمان، باغچه، آب نما، پشت بام، رمپ و پارکینگ به کار می رود.

سنگهای پرهام بسیار استحکام و دوام خوبی دارند و در برابر ضربه مقاومت خوبی از خود نشان خواهند داد که علاوه بر این در برابر رطوبت و آب نفوذ پذیری بالایی ندارند.

سنگ تراورتن ساب صفر

اگر به دنبال نمای ارزان قیمت هستید، از سنگ تراورتن ساب صفر استفاده کنید. سنگ ساب صفر یعنی سنگی که ساب نخورده و یا به اصطلاح سابیده نشده است.

چون سنگ ها برای تزئین و درخشش و همچنین شفاف شدن در کارخانه توسط صفحات سمباده ساب می خورند و سابیده می شوند تا سطح آن ها صیقل داده شود.از این رو سنگ های ساب صفر به دلیل آن که فرآیندی روی آن ها صورت نگرفته از قیمت پایین تری نسبت به سنگ های دیگر برخوردار می باشد.

سنگ تراورتن ساب صفر

سنگ فرش تراورتن

سنگ فرش ها مدل های متنوعی دارند که در میان آن ها سنگ فرش تراورتن بسیار جذاب و شیک می باشد و کار افراد را برای انتخاب زیبا ترین مدل بسیار سخت می کند.

این مدل سنگ ها تلفیقی از دیگر مدل های سنگ تراورتن می باشند که به طور مثال سنگ فرش مدل پازلی بسیار در بین دیگر سنگ ها پر فروش بوده و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

سنگ فیتیله تراورتن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های CNC طراحی و ساخت سنگ فیتیله تراورتن بسیار راحت و مرسوم گشته است.

سنگ فیتیله معمولا برای طراحی نمای بیرونی و تزئین آن مورد استفاده قرار می گیرد که انواع و مدل های بسیار زیادی نیز دارد.

این سنگ ها به صورت ها و اشکال بسیار متنوعی طراحی می شوند که بسته به سلیقه افراد انتخاب و به کارگیری خواهند شد.

البته طریقه نصب و ظرافت کاری در چسباندن آن نیز می توند بر زیبایی بخشی آن بسیار اثر گذار باشد.

قیمت سنگ فرش تراورتن

همانطور که گفته شد سنگ فرش تراورتن انواع و مدل های بسیار زیادی دارد که هر کدام قیمت های خاص خود را دارند.

توصیه می شود که با توجه به مکان، رنگ نما و استحکام آنها، اقدام به خرید کنید.

سنگ تراورتن و سنگ مرمریت

بیشترین کاربردها در نمای ساختمان فرق نمی کند که نمای داخلی باشد و یا نمای بیرونی، از سنگ تراورتن و سنگ مرمریت می باشد.این سنگها استحکام و قدرت عایق کاری زیادی دارند و علاوه بر آن دارای زیبایی های خاصی می باشند.

سنگ مرمریت معمولا برای نمای داخلی و بدنه سرویس بهداشتی و حمام به کار می رود، در حالی که استحکام سنگ های تراورتن شاید بیشتر باشد و برای طراحی نمای بیرونی ساختمان به کار گرفته می شوند.

سنگ تراورتن و سنگ مرمریت

سنگ تراورتن ورتون

یکی از مدلهای اسلب و یک تکه سنگ تراورتن ورتون می باشد که امروزه مورد استقبال طراحان و سازندگان ساختمان قرار گرفته است.این سنگ از قیمتهای بسیار مناسب و باور نکردنی برخوردار بوده و بزرگترین مزیت آن وزن و چگالی پایین آن و همچنین ابعاد بزرگ آن می باشد.

سنگ تراورتن ارس

سازندگان سنگ های طولی، سنگ تراورتن ارس را تولید و روانه بازار می کنند.این سنگها با توجه به نیاز مشتری به همان صورت که از کارخانه بیرون می آید بر روی دیوار و مکان های مورد نیاز نصب می گردد.برای نصب این سنگها دستگاه های مخصوص و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز می باشد.

سنگ تراورتن تیشه ای

یکی از مهمترین کاربردهای سنگ تراورتن تیشه ای نصب بر روی راه پله های بیرون از ساختمان می باشد.زیرا این سنگها به دلیل شکل ویژه ای که دارند و وجود شیارهای زیاد که روی سطح آن ها وجود دارد، مانع از سر خوردن و لغزش پای افراد بر روی آنها می شود.

سنگ تراورتن تیشه ای

شما می توانید برای خرید انواع سنگ های تراورتن به سایت این مجموعه مراجعه کنید و سفارشات خود را به ثبت برسانید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.