نمای بیرون ساختمان یک طبقه با سنگ تراوررتن قاب دور پنجره

امروزه افراد زیادی برای طراحی نمای بیرون ساختمان یک طبقه با سنگ تراورتن قاب دور پنجره، استفاده می کنند که بیشتر ساختمان ها در سطح کشور سنگ تراورتن را به خوبی می شناسند.

سنگ الماس سفید جزء سنگ های تزئینی می باشد که در واقع رسوب باقی مانده در آب های گرم می باشد. تنوع و رنگ این سنگ ها بسیار زیاد است و از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و از این سنگ ها بیشتر در نمای ساختمان، استخرها و حتی سنگ فرش استفاده می شود.نمای سنگی ساختمان

نمای بیرونی ساختمان یک طبقه با سنگ تراورتن

امروزه مصرف این سنگ ها افزایش چشمگیری داشته است و محبوبیت خوبی در میان جامعه پیدا کرده است به دلیل اینکه اکثر افراد از سنگ تراورتن در مدل های مختلف در نمای ساختمان استفاده می کنند که ماندگاری این سنگ ها بسیار بالا می باشد.

حفره های موجود در این سنگ ها بر اثر گاز های محبوس شده در آب های گرم به وجود آمده اند که بافت این سنگ ها معمولا زبر می باشند که اصالت این سنگ را می رساند. در ادامه باید بگوییم که نمای بیرونی ساختمان یک طبقه با سنگ تراورتن از نوع لوکس ترین آن استفاده می شود گه قیمت آن ها هم بسیار بالا می باشد

سنگ تراورتن قاب دور پنجره با سنگ

باید بگوییم که رنگ سنگ تراورتن قاب دور پنجره با سنگ در رنگ های سفید و حتی کاراملی می باشند. این سنگ ها اغلب دارای رنگ های متداول می باشند که قیمت آن ها بسیار پایین تر می باشد ولی رنگ هایی هم وجود دارند که قیمت های آن ها بسیار بیشتر خواهد بود، در واقع هر چقدر این سنگ ها در آب هایی با محلول و مواد کمتر باشند رنگ آن ها روشن تر می باشد.

باید توجه داشته باشید که سنگ تراورتن در برابر سرما و ذوب شدن مداوم مقاومت کمی دارند به همین دلیل از نوعی استفاده شود که دارای ضخامت بیشتری می باشد. از این سنگ زیبا امروزه در مکان های مختلف استفاده می شود و به دلیل طرح های موجود از محبوبیت زیادی برخوردار است.

این سنگ ها در زمان روم باستان کشف شد به طوری که از آن ها برای محیط زندگی خود استفاده می کردند به دلیل اینکه زیبایی خیلی زیادی داشتند و هنوز هم طی گذشت سال های زیاد این سنگ محبوب می باشد و در طراحی نمای مکان ها در سطح شهر استفاده می شوند.سنگ تراورتن

نمای آجر و سنگ تراورتن

همانطور که گفته شد نمای آجر و سنگ تراورتن از فعالیت چشمه های آب گرم به دست آمده است.

در سطح زمین با توجه به افت فشاری که دارد و کاهش دما زیاد با آزاد سازی دی اکسید کربن و تبخیر شدن آن باعث می شود بلور کلسیت تولید و این لایه ها رو هم قرار گرفته و سنگ تراورتن به وجود می آیند. اگر این شرایط پایدار باشد لایه های بیشتری به این سنگ اضافه شده و ضخامت بیشتری پیدا می کند و دیده شده در طول فصل های سال جلوه زیبایی به این سنگ ها اضافه شده است.

سنگ تراورتن کف حیاط

امروزه در ساختمان های مختلف از سنگ تراورتن برای کف حیاط خانه و حتی محل کار هم استفاده می شود. این سنگ ها زیبایی چشم نوازی دارند و هر بیننده ای را مجذوب خود می کند.

این سنگ ها برای استخراج نیازمند کارها و فرآوری های زیادی می باشد که از شناسایی این سنگ ها گرفته تا برداشت زمان بر است.

در واقع سنگ تراورتن به هیچ وجه لیز نیستند و می توان از آن ها برای کف حیاط، کف استخر و مناطق خیس و مرطوب استفاده کرد.سنگ تراورتن حیاط

سنگ تراورتن کف

بافت به کار رفته در سنگ تراورتن کف دارای رنگ هایی متنوع و نواری می باشد که بیشتر این سنگ ها مقاومت سایشی خیلی کمی دارند. سنگ تراورتن به دلیل عایق بودن از نظر صوتی و حرارتی بوده که در برابر آتش سوزی مقاومت زیادی دارد.

سنگ تراورتن مشکی نما

در حقیقت سنگ تراورتن مشکی نما دارای خاصیت صیقلی بالا می باشد که درخشندگی زیادی دارد و مناسب استفاده در نما های حجمی می باشد.

از عیوب این سنگ می توان به جذب بالای آن اشاره کرد که به همین خاطر از پولیش سنگ برای آن استفاده می شود تا جذب آن به شدت کاهش پیدا کند تا در مقابل آلودگی ها بیشترین مقاومت را داشته باشد.

سنگ تراورتن نما

از مزایای سنگ تراورتن نما می توان گفت که سطح آن همیشه خنک است و گزینه مناسبی برای استفاده در استخر می باشد که بسیار با صرفه هستند و دارای نمای دیدنی بسیار زیبایی می باشد و در طول زمان رنگ خود را از دست نمی دهند.

سنگ تراورتن پله

در ساختمان های جدید از سنگ تراورتن برای پله هم استفاده می شود که هم جذابیت بیشتری دارد و هم با رفت و آمد های زیاد و برخورد اجسام به آن ساختار آن هیچ تغییری پیدا نمی کند.

سنگ تراورتن پشت بام

به دلیل کاربرد زیاد سنگ تراورتن برای پشت بام ساختمان ها هم از آن استفاده می شود که در تماس با نور زیاد خورشید و حرارت زیاد مقاومت خوبی داشته و سال ها می توان از آن استفاده کرد.سنگ پشت بام

سنگ تراورتن پارکینگ

خوشبختانه استفاده از سنگ تراورتن در پارکینگ های عمومی و خصوصی استفاده زیادی می شود و به دلیل قیمت مناسب و طرحی زیبا جذابیت و محبوبیت بیشتری نسبت به سنگ های دیگر خواهند داشت.

چیدمان سنگ تراورتن

همانطور که در بسیاری از ساختمان ها دیده شده چیدمان سنگ تراورتن اغلب به صورت افقی می باشد که زیبایی خاصی داشته و به راحتی می توان آن ها را با استفاده از ملات خوب نصب کرد.

سنگ تراورتن نما قیمت

در بازار ایران سنگ تراورتن برای نما دارای کیفیت و قیمت های مختلفی می باشند که هر کدام بسته به ضخامت، طرح و محیطی که باید در آن نصب شود بستگی دارد.

فروشندگان زیادی هستند که با توجه به نوسانات بازار روی این سنگ ها قیمت گذاری می کنند و آن ها را به فروش می رسانند باید در لحظه خرید دقت داشته باشید که گاهی اوقات قیمت گذاری ها منصفانه نبوده و حتی کیفیت سنگ بسیار پایین می باشد سعی کنید از مراکز معتبر اقدام به خرید سنگ های ساختمانی کنید تا هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت مناسب باشند.انواع سنگ تراورتن مرمری

شرکت ما سالیان سال است در زمینه تولید و فروش انواع سنگ های ساختمانی و موزاییک ایرانی فعالیت می کند و هدف ما رضایت مشتریان عزیز می باشد در صورتی که قصد دارید از محصولات ما خریداری کنید می توانید از طریق راه های ارتباطی ثبت شده در سایت اقدام فرمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.