قیمت سنگ تراورتن + خرید و فروش سنگ تراورتن عمده + بهترین قیمت روز

تراورتن یکی از سنگ های شناخته شده و پرطرفدار در سراسر جهان که از عناصر اساسی مهم در طراحی دیوار ها و کف شناخته اند بنابراین عده زیادی از علاقمندان به دنبال اطلاع از بهترین قیمت روز خرید و فروش سنگ تراورتن به صورت عمده هستند با این حال لازم ابتدا درباره این سنگ بیشتر صحبت کنیم موافقید؟

قیمت سنگ تراورتن

همان طور که می دانید سنک های تراورتن امروزه به عنوان نمای داخلی و خارجی برای دکوراسیون و دیزاین بسیاری از ساختمان ها ویلاهای لوکس استفاده می شود به همین منظور این سنگ ها تنوع بالایی را داشته و هر کدام برای نمای قسمت خاصی کاربرد دارد به همین دلیل قیمت سنگ تراورتن نیز تابع عوامل و شرایط مختلفی است که به تفصیل به آنها اشاره می کنیم.

کیفیت و آنالیز سنگ: مهم ترین ارزش گذاری سنگ کیفیت آن است به نحوی که هر چه قدر در هنگام آنالیز سنگ تراورتن از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و به حد مطلوب نزدیک باشد  طبیعتا قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

رنگ و طرح متفاوت: سنگ های تراورتن از تنوع رنگی بالایی برخوردار نیستند و به صورت کلی در بین سنگ های تراورتن روشن و کرم هر چقدر سنگ روشن تر بوده و موج هتی منظم تر باشد از قیمت بالاتری برخوردار بوده و محبوبیت بیشتری خواهد داشت. در بین سنگ های تراورتن رنگی نیز به هر میزان سنگ تراورتن تیره تر و موک های موجود در سطح آن منظم تر باشد قیمت بالاتری را به همراه خواهد داشت.

درجه کیفی سنگ: بسیاری از سنگ های تراورتن حتی نوع سوپر سنگ نیر گاها مشاهده شده است که نوع درجه یک آن از قیمت پایین تری نسبت به نوع درجه دو برخوردار است بنابراین درجه کیفی سنگ تراورتن شما در ارزش گذاری و تعیین قیمت آن اهمیت بالا و مهمی را خواهد داشت این موضوع را به هیچ وجه فراموش نکنید.

میزان تخلخل سنگ: سنگ های تراورتن در هنگام شکل گیری و در طی فرآیند رسوب گذاری در ساختارشان امکان قرار گیری انواع گیاهان، موجودات دریایی و فسیل های جانداران امکان پذیر می باشد که منجر به ایجاد شکاف هایی در ماهیت سنگ شده به علاوه گازهای محصور شده که در هنگام تشکیل تراورتن بوجود آمده اند غالبی اسفنجی را برای سنگ شما پدید می آورند به همین منظور در هنگام خرید به این نکته توجه و دقت نمایید که سنگ تراورتن مورد نظر شما هر چقدر تخلخل کمتری داشته باشد و به نوعی کمتر حالت اسفنجی داشته باشد کیفیت بالاتری داشته و بالطبع قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

قیمت سنگ تراورتن

خرید و فروش سنگ تراورتن عمده

تراورتن یکی از قدیمی ترین سنگ های ساختمانی است که استفاده از آنها در نمای داخلی حس کهنسالی و اعتبار را برای مان فراهم آورده و اعتباری ویژه به خانه مان می دهد به همین دلیل مراکز مختلفی در کشور به خرید و فروش سنگ تراورتن عمده می پردازند چرا که طراحی داخلی شما را هنرمندانه می کند به نحوی که احساس می کنید با یک اثر نوستالژیک روبرو هستید.

تمام این موارد در کنار مزایای ذیل باعث می شوند که بهره بردن از آن برای افزایش زیبایی و نشاط محیط زندگی تان را به اولین اولویت خود تبدیل کنید.

لوکس و مقرون به صرفه: این سنگ ها در کنار قیمت بسیار مناسبی که دارند باعث ایجاد نمایی زیبا و بی نظیر برای فضای مورد استفاده خواهند بود.

دوام و ماندگاری: این سنگ ها به سبب طبیعی بودنشان نسبت به سنگ های ساخته شده توسط انسان محکم تر و مقاوم تر بوده و دهه ها برای شما کار خواهند کرد.

تطبیق پذیری: این سنگ ها با تنوع رنگی خاص و ویژه خود تقریبا خود را با تر سبک دیزاین و دکوری تطبیق داده و حداکثر زیبایی را برای شما به ارمغان می آورند.

نگهداری نسبتا آسان: سنگ های تراورتن یه سختی کثیف می شوند تمیز کردن آنها بسیار آسان بوده و به سهولت انجام می شود به نحوی که نیاز به رسیدگی دوره ای دارند و نیازی به شستشوی روزانه نخواهد بود.

یکی از زیباترین سنگ های ساختمانی سنگ تراورتن می باشد که محبوبیت خود را بواسطه علاقه معماران و طراحان بی شماری که از این محصول استفاده می کنند به دست آورده است با این حال تراورتن تاریخچه ای طولانی دارد پیشینه ای که به دوران باستان باز می گردد. کولوسئوم شاخص ترین نماد ساخته شده در معماری روم باستان به تنهایی خود گویای عظمت و شکوه استفاده از سنگ های تراورتن است.

اگر مقداری  در زمان سفر کنیم مشاهده می کنیم که غرفه آلمان در نمایشگاه بین المللی بارسلونا در سال 1922 که توسط معمار معاصر آقای لودویگ میس فن طراحی شده بود نیز از این سنگ ها جهت دیزاین و نمای داخلی آن استفاده شده که به طرز شگفت انگیزی زیباست و الهام بخش بسیاری از طراحان دیگر در سال های بعد شد.

خرید و فروش سنگ تراورتن عمده

اگر بخواهیم در خصوص قیمت این سنگ ها صحبت کنیم متوجه خواهیم شد که این سنگ ها عموما برای اساس نوع شان و اندازه شان قیمت گذاری می شوند برای مثال سنگ های مرمر از قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع برخوردار بوده که البته سنگ های مرمر نیز خودشان دارای انواع مختلفی هستند و از ارزش های مختلفی برخوردار هستند.

بهترین قیمت روز سنگ تراورتن

قرن هاست که از سنگ های تراورتن برای خلق شگفتی های معماری استفاده می شود که بعضی از آنها تا به امروز نیز پابرجا هستند و عده زیادی به دنبال استفاده از آن و اطلاع از بهترین قیمت روز سنگ تراورتن هستند تا دوام و زیبایی پایدار آن را با نمای خانه شان عجین کنند این موضوع باعث شده تا عده زیادی از معماران و صاحبان ملک یا خاص و ویژه نشان دادن املاک شان یا در پروژه های ساخت و ساز خود از آنها به عنوان سنگ فرش و زیباسازی نمای خارجی آپارتمان خود استفاده کنند. اما شاید با خود بپرسید که قیمت این سنگ ها چطور تعیین می شود؟ چه عواملی بر قیمت این سنگ ها تاثیر دارند در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

قطر و ابعاد سنگ: سنگ های تراورتن بیشتر برای دیواره ها و نمای ساختمان ها استفاده می شوند بنابراین هر چقدر ضخامت سنگ ها بیشتر باشند از قیمت بالاتری برخوردار هستند که در ایران شاهد عرضه انواع سنگ ها با ضخامت های متفاوتی هستیم.

سورت دقیق سنگ: این سنگ ها در مرحله برش و سورت به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند در این میان هر چقدر سنگ های شما یکدست تر باشند و دقیق برش خورده باشند در قیمت شان تاثیر افزایشی خواهد داشت.

بهترین قیمت روز سنگ تراورتن

نوع فرآوری سنگ: فرآوری سنگ در فرآیند قیمت گذاری آن نقش تعیین کننده ای دارد. استفاده از تکنولوژی UV، دقت در برش و نوع فرآوری آن در قیمت و ارزش گذاری سنگ موثر بوده و تاثیر خود را خواهد گذاشت.

در صورتی که به دنبال خرید و اطلاع از انواع مدل های مورد عرضه سنگ تراورتن باکیفیت ما هستید میتوانید با مراجعه به سایت شرکت ما نسبت به ارتباط با مشاورین فروش ما نمایید و پس از مشاوره فروش محصول مورد نظر انتخاب نموده و آن را به صورت ارسال رایگان درب منزل خود تحویل گیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.